CZY TO SIĘ OPŁACA

Tak i to na wiele różnych sposobów! Ta branża od dawna znakomicie rozwija się u naszych zachodnich i południowych sąsiadów, którzy ewoluują wraz z globalnie umacniającym się rynkiem. Dzięki możliwości uzyskania dofinansowania do instalacji oraz regulacje wszelkich aspektów związanych z odsprzedażą energii czy też net-meteringiem, branża ta ruszyła również Polsce. Rynek fotowoltaiczny jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu, a prognozuje się, że w pełni rozwinie się w ciągu 3 – 5 lat.

BIZNES ZE SŁOŃCA

Fotowoltaika stwarza realne możliwości oszczędzania na zakupie prądu jak też zarobkowania na odsprzedaży energii do sieci. Pozwala też, co najważniejsze, przede wszystkim na wyprodukowanie energii na użytek własny. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić na zakupie prądu od lokalnego dostawcy. Częściowe uniezależnienie się od energii z sieci, od konwencjonalnych dostawców w przypadkach obniżonych dostaw stałyby się znakomitą alternatywą dla ogólnego poboru prądu.

Za wprowadzeniem elektrowni fotowoltaicznych przemawia również fakt, że zabezpieczają przed wahaniami cen standardowej energii z sieci.

Uwaga: Tu posiłkowałem się wiadomościami z bloga p. Bogdana Szymańskiego – Solaris … skąd wziąłem dane i rzetelne wykresy. Wiedza tam zawarta jest rzetelna i bezstronnie przedstawiona.

Rzetelna analiza opłacalności bez egzaltacji dotacjami, nadmiernym optymizmem bądź nieuzasadnionymi szacunkami uzysku jest podstawą do zaufania naszej wyceny i projektu – umów się na spotkanie i sprawdź nas!